Кето бисквитки със стевия
Тези кето бисквитки със стевия са страшно вкусни и доста лесни. Ще видите колко лесно може да оформите бисквитките дори и само с ръце или с обикновени формички. Правя ги със стевия и еритритол. Те за заместители на захарта, но са много по-добър избор, ако се стремите към здравословно хранене! Не съдържат калории, не вредят на зъбите, могат да се използват в десерти, подслаждане на напитки и приготвяне на сладка. Подходящи са за хранителни режими като кето, НВХ и могат да се консумират от диабетици.
Начин на приготвяне:
- Може да омесите всичко с ръка.
- После делите тестото на две равни части.
- В едната половина добавих какао и премесих, докато цялото стане един цвят. Не съм мерила какаото, слагах на око, но 1 суп.л. със сигурност има.
- Хубаво е да увиете двете топки във фолио и да ги оставите поне за 30 минути в хладилника. Но може и направо да действате.
- Аз си разделих тестото на равни части, но може и да не го правите.
- В процеса на работа просто си вземате от едното и от другото тесто.
- Може да оформите бисквитките с формички, или просто да направите топчета с ръце. Не е трудно изобщо.
- Пренасям ги със шпатула или нож в тава, покрита с хартия за печене.
- Пека в предварително загрята фурна с вентилатор на 180 градуса за 10 минути.
- Поздравления вече имате готови кето бисквитки със стевия!
Излизат около 24 бисквитки, но зависи и колко големи ще ги направите.
Да ви е сладко!
Авторска рецепта на Валерия Христова
